Jak skladovat mandle
Jednoduchý návod

Jak mandle skladovat?


Tradičně se nejen mandle, ale ořechy vůbec skladovaly ve skořápkách, ve kterých vydrží až do další sklizně a nežluknou. Mandle ve skořápkách ve větším množství ale na našem trhu nejspíš neseženete. Mandle tedy kupujte po menších množstvích, nejlépe celé ve slupce, přesypte je do keramické nádoby (nebo tmavé skleněné) a skladujte je v suchu a chladu. Je důležité zamezit přístupu světla. Pokud máte vyloupané mandle ve větším množství, skladujte je v mrazáku. Nikdy nekonzumujte mandle staré nebo žluklé. Pokud se vám stane, že mandle bude hořká, nejezte ji – už víme, že hořkou chuť způsobuje amygdalin, který v  ústech reaguje se slinami a mění se v jedovatý kyanid.


 

DALŠÍ MANDLOVÉ RECEPTY

Mandlově recyklovaný croissant

Francouzi čerstvé croissanty milují, a protože croissant z předešlého dne už není úplně ono, vymysleli recept, jak ho pozdvihnout. Naplní ho mandlovým krémem, zvlhčí, prohřejí a navrch ještě posypou jemně křupavými mandlovými plátky...

Salát s mandlemi a cuketou

Výborný, nenáročný salát. Můžete do něj použít jakýkoli zelený salát, který máte po ruce. A receptů s využitím cukety není v letním období nikdy dost!

 

Sledujte nás na
sociálních sítích
facebook instagram youtube