Mandlová kuchařka
Recepty pro milovníky mandlí

Kuchařka, která obsahuje více než 80 vyladěných receptů na výborné pokrmy s mandlemi: výživné snídaně, na slano, na sladko, pražené mandle a recepty hustopečských šéfkuchařů.

V prodeji od 15.12.2015

Mandle najdou své uplatnění především ve sladké kuchyni, ale nerady bychom, aby si někdo pod názvem Mandlová kuchařka představil jen recepty na mandlové moučníky. Mandle jsou, stejně jako jiné ořechy a semínka, především nabité živinami a obsahují poměrně velké množství zdraví prospěšných látek. Proto jsme se v kuchařce zaměřily na recepty, které pomohou zařadit mandle do každodenního jídelníčku. Najdete zde více než 80 receptů na sladké i slané laskominy, na mandlové snídaně i na zajímavě ochucené pražené mandle. Několik receptů nám poskytly také hustopečské restaurace. A navíc se dozvíte, jak jsou mandle zdravé a prospěšné a jak se stalo, že se začaly pěstovat v Hustopečích. Autorkou knihy je vášnivá kuchařka Petra Pokorná, velice dobrá kamarádka zakladatelky Hustopečské mandlárny.

Autor: Petra Pokorná
Rok vydání: 2015
Vydavatelství: Petr Brázda spolu s Hustopečskou mandlárnou
Vazba: pevná
Počet stran: 130
ISBN: 978-80-87387-36-8

Vybrané recepty z kuchařky najdete na našem blogu 

 

Těstoviny s rajčátky, mandlemi, kapary a olivami​​​​​​

Toto jídlo je inspirováno Itálií, kde vám v nejedné restauraci podobné těstoviny podají s mořskými plody. Vypustili jsme krevety...

 

Hustá polévka s červenou čočkou sladkou bramborou a cizrnou v indickém stylu​​​​​​

Polévka do podzimních plískanic nebo mrazivých zimních dní? Tohle je ta pravá! Svou barvou...

Sledujte nás na
sociálních sítích
facebook instagram youtube