Novinky, aktuality

Mandlová víla a zlatá mandlovice

Také v letošním roce nám v sudech odpočívá Mandlovka. Leží tam už několik měsíců, barví se do zlatova a brzy půjde do flašek.

V nedaleké Břeclavi žije malíř, který má naši Mandlovku rád a který ve skvělé kondici letos oslavil 85 let. Přezdívá se mu Malíř jižní Moravy, protože je s naším regionem silně spjat a jižní Morava mu prosakuje do obrazů. A tento malíř, představte si, se rozhodl nadělit si k narozeninám sborník aktů! Protože kromě krajiny nachází zalíbení i v jihomoravských ženách. A tak vznikl soubor aktů Krásná Břeclavanka malíře Antonína Vojtka.

Pan malíř se inspiroval také naší Mandlovkou a hustopečskými mandloněmi a exkluzivně pro nás namaloval naši múzu, dívku z hustopečského mandloňového sadu, mandlovou vílu. 

Máme ji v Mandlárně, kde na nás dohlíží. Ale pošleme ji do světa, ať dělá radost i druhým. Rozhodli jsme se, že ji umístíme na lahve zlaté Mandlovky ze sudu. K několika lahvím přidáme i originální obrázek víly a určitou částku z prodeje věnujeme na charitativní účely. Detaily ještě ladíme, ale už brzy se vše dozvíte. Sledujte náš web a facebook.

 

 

 
 
 
Napsali jste o nás

Šárka Kašpárková: "Loni jsem Hustopečskou mandlovici ochutnala poprvé, zamilovala si ji a dnes jsem si pro ni zajela znovu," prozradila bronzová medailistka z olympijských her 1996 v Atlantě.

Čtěte více

 
Nezletilým alkohol neprodáváme. Užíváním tohoto webu stvrzujete, že jste starší 18 let.
Reklama, design, webová stránka www.MATLOCHA.cz