Novinky, aktuality

Prodej mandlovice končí 3. 7. 2019

To si tak člověk sedmým rokem podniká, a protože má již určité zkušenosti, je před začátkem letní sezóny v klidu, protože je připravený. Má nachystány spousty lahví, protože léto končí Burčákovými slavnostmi a sezóna finišuje Vánocemi, takže nyní raději více, než méně. Má etikety, tašky, různé produkty, zkrátka název mandlovice použitý úplně všude. Však taky proč ne, když máme ochranné známky, za které jsme státu zaplatili desítky tisíc korun.

A ejhle, 3. června přišly dvě jinak sympatické dámy, které přinesly již méně sympatickou zprávu:

Z nařízení Evropské unie a SZPI jsme nuceni k 3. červenci 2019 ukončit prodej Hustopečské mandlovice.

Zdůvodnění? Koncovka –ice je pro nás nepřípustná!

Ano, vadí –ice v názvu, protože náš destilát není pálený z mandlí, ale vzniká mícháním mandlového výtažku a kvalitního vinného lihu. Mandli totiž nevypálíte, ty skořápky prostě nekvasí a nekvasí.

OK, co se dá dělat, EU to chce jednotně, bude to mít jednotně, nezbývá, než se podřídit. Boj je marný a vzdáváme ho předem. Co nám ale vyrazilo dech, je, že na veškeré změny máme lhůtu 1 měsíc!!! To je 31 dní!

A nejde jen o to vyprodat sklady, kde momentálně stojí pár tisíc lahví s nastříknutou etiketou (takže nejde odlepit a změnit) za cca 400.000,- Kč, ale 7 let budovaná obchodní značka vyletěla komínem a začínáme od nuly. Veškeré reklamní materiály, grafika, obaly… vše se musí zlikvidovat a udělat znovu.

Při letmém výpočtu se škoda šplhá k miliónu, takže v první chvíli jsme zvažovali, že Mandlárnu zavřeme, zaletíme si na cestu kolem světa a pak si najdeme nějakou klidnější práci, třeba u pyrotechniků nebo v automobilovém průmyslu, protože nervů jsme si za těch necelých 7 let užili dost a dost.

Pak jsme se ale všichni zhluboka nadechli, vydechli a - jedeme dál.

Jen, bohužel, pod jiným názvem…

 
 
 
Napsali jste o nás

Šárka Kašpárková: "Loni jsem Hustopečskou mandlovici ochutnala poprvé, zamilovala si ji a dnes jsem si pro ni zajela znovu," prozradila bronzová medailistka z olympijských her 1996 v Atlantě.

Čtěte více

 
Nezletilým alkohol neprodáváme. Užíváním tohoto webu stvrzujete, že jste starší 18 let.
Reklama, design, webová stránka www.MATLOCHA.cz