Mandlárna® Praha
Navštivte nás po cestě na hrad

MANDLÁRNA® PRAHA 

MORAVSKÉ DOBROTY CESTOU NA HRAD

Až budete obdivovat historické centrum Prahy, stavte se k nám posilnit výbornými mandlovými delikatesami a mandlovou kávou nebo likérem. Máme pro vás sladké pečivo, dortíky i další dezerty, které v chuti nezapřou mandle. Stejně lahodná je i naše speciální mandlová káva. Zamilujete si ji od prvního usrknutí.

Paštiky, sušená rajčata i další slané dobroty jsme taky vylepšili o mandlovou chuť a aby se vám po takové hostině nezatočila hlava, nabídneme vám legendární hustopečskou Mandlovku. Můžete ochutnat klasickou čistou, kávovou nebo višňovou. Pro náročné máme dokonce limitky dozrávané v barikových sudech. Stavte se a pochutnáte si.

Průčelí pražské Mandlárny  Detail na lahev Mandlovky s Hradčanským náměstím v pozadí

 

KDE NÁS NAJDETE

Ať už se k nám vydáte metrem nebo tramvají, čeká vás poslední kousek cesty pěšky. Někdo by si mohl myslet, že je to nevýhoda, ale není. Můžete tak naplno vstřebat krásu pražských uliček. A kdybyste opravdu nechtěli udělat ani krok navíc, můžete přijet autem nebo využít některou z taxi služeb. My ale doporučujeme dojet tramvají 22 na zastávku Pohořelec, odkud jste v kavárně za 6 minut volnou chůzí směrem na Pražský hrad. A kdybyste se chtěli projít nejdřív na hrad, dojeďte metrem A na stanici Malostranská a vydejte se na procházku přes Staré zámecké schody, Zlatou uličku, Pražský hrad a Hradčanské náměstí. Cesta vám zabere kolem půl hodiny. Pak už můžete zážitky probrat u nás v kavárně.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Loretánská 175/5  
Praha 1-Hradčany 
118 00 

JSME TU PRO VÁS KAŽDÝ DEN

Moc dobře víme, že obdivování pražských památek může být vysilující. Když budete potřebovat něco na zub, abyste se mohli vrátit do ulic historického centra plní energie a dobré nálady, máme pro vás to pravé mandlové. Každý den, včetně víkendů. Jestli sáhnete po sladkém zákusku, dortíku nebo raději dáte přednost slaným delikatesám, to už necháme na vás.  

Otevírací doba
Po–Ne: 8:30 – 19:00 

Detail nalévání limitované Mandlovky z dubového sudu  Mandlová káva s sebou a výhled na Prahu

PŘIJĎTE K NÁM POSEDĚT V LÉTĚ I V ZIMĚ

Jen málokteré místo v Praze se může pochlubit útulnou atmosférou s moderním minimalistickým designem interiéru, který krásně sedne do historických kulis Loretánské ulice v okolí Hradčan. Naše kavárna je přesně taková. V zimní půlce roku vám rádi nabídneme posezení u stolečku uvnitř. Budete mít krásný výhled na police plné mandlových dobrot i na historickou lampu pouličního osvětlení venku na ulici.  

Od jara do podzimu vás rádi usadíme na zahrádce před kavárnou, kde obvykle míváme 6 útulných stolků. Budete moct nerušeně mlsat a zároveň obdivovat krásy Trauttmansdorffského paláce i kasáren hradní stráže. Tak co, který nachystáme pro vás?  

Posezení na zahrádce s letními mandlovými drinky Detail lahví Mandlovek - klasické, višňové i kávové

NAKOUKNĚTE DO KAVÁRNY 

Chcete vědět o Mandlárně víc, než k nám vyrazíte? Prohlédněte si vyladěný a útulný interiér, ať víte, kam se vydáte posedět. Kromě pohodlných židlí a precizně řemeslně vyvedených stolků vás určitě nalákáme i na designový bar pokrytý mandlemi. Ty vás sice odloupnout na památku nemůžeme, ale rádi vám nabídneme celou plejádu dobrot a dalších mandlových drobností, které na vás mrkají z police táhnoucí se podél stěny vedle baru.

 Posezení v pražské Mandlárně Detail interiéru pražské Mandlárny

VYRAZTE S NAŠÍ KÁVOU NA PROCHÁZKU

Chystáte se na procházku Prahou? Máme pro vás pár tipů na skvělá místa. Třeba s mandlovou kávou s sebou. Vyberte si trasu a vychutnejte si krásy našeho hlavního města i nezaměnitelnou chuť moravských mandlí v kelímku s voňavou kávou. 

Nejkratší trasa má cíl doslova za rohem. Do 5 minut jste u Lorety a můžete obdivovat její architektonické provedení. Určitě si cestu naplánujte tak, ať jste u Lorety v celou hodinu. Pak si budete moct vychutnat překrásnou melodii zvonkohry. 

Druhá a o něco delší trasa vás zavede během půl hodiny až na Petřín. Rozhlednu určitě znáte, stejně tak zrcadlové bludiště pod ní. Ale pokud jste ještě neviděli budovu Strahovského kláštera, budete unešení. A co teprve když to vezmete přes zahrady kláštera. Tam si užijete klid a krásy přírody bezpečně ukryté před tepající metropolí. 

Poslední trasa vás během 20 minut dovede na Karlův most. Cestou můžete obdivovat krásy Malé strany nebo se zastavit v muzeu alchymistů a mágů staré Prahy. 

 

KDO MÁ POD PALCEM MANDLÁRNU 

Seznamte se s Kateřinami. Ta napravo má na svědomí celou Mandlárnu, a vše co k ní patří. Od začátků v Hustopečích až sem po Prahu. Katka vlevo řídí pražskou Mandlárnu a určitě vás ráda přivítá kterýkoliv den v týdnu a měsíc v roce. 

Dvě vedoucí v pražské Mandlárně Pražská Mandlárna

Chcete se na cokoliv zeptat?
Zavolejte nám 226 633 395 

Kateřina Věra Holna
Mandlárna Loretánská
loretanska@mandlarna.cz

Sledujte nás také na sítích

 

Sledujte nás na
sociálních sítích
facebook instagram youtube