Kde zaparkovat
Při návštěvě Mandlárny i mandloňových sadů

Jedete k nám autem a chcete pohodlně zaparkovat? Máme pro vás hned několik tipů, jak si ušetřit čas (a možná i nějakou korunu) při hledání volných míst.

Slavnosti Mandloní a vína

Parkování na Slavnosi mandloní a vína je vždy řešeno speciálně pro tuto akci, aktuální rozmístění parkovišť pro veřejnost najdete v informacích pro návštěvníky na webu slavností.

Návštěva Mandlárny - kavárny v Hustopečích

Naši adresu určitě znáte - Na Úvoze 2 - a hned před Mandlárnou a vedlejší budovou je několik málo parkovacích míst. Tato místa jsou určena především pro návštěvníky, kteří si jedou nakoupit nebo vyzvednout zboží, nebo jdou na jednu kávu a zase pokračují dále. Nikdo vás určitě vyhánět nebude, ale rádi bychom tato místa přenechali právě pro rychlejší odbavení.

Prosíme také, abyste neparkovali před vjezdy do budov a domovů na ulici u naší kavárny, děkujeme. :)

Chcete-li u nás strávit delší čas (třeba jdete na degustaci), nebo si chcete ještě projít město? Pak doporučujeme parkování zdarma na ulici Bratislavská, hned vedle vlakového nadraží. Odsud je to k nám opravdu pár kroků, a své místo tam určitě najde každý.

Placená parkoviště pak najdete v ulici Janáčkova,

nebo také na Dukelském náměstí v Hustopečích. Odsud je to k nám taky jen kousek.

Návštěva Mandloňových sadů

Chcete navštívit mandloňové sady mimo Slavnosti mandloní a vína, a rádi byste zaparkovali co nejblíže? Máme pro vás hned několik variant.

Berte prosím na vědomí, že přimo k mandloňovým sadům je zákaz vjezdu. Cedule vás zastaví hned na výjezdu z hlavní silnice mezi Hustopečemi a Kurdějovem, a z druhé strany hned u ranče Valkýra. Pokud chcete navštívit sady, a máte jakékoliv omezení pohybu, kontaktujte prosím Město Hustopeče, případně Policii Hustopeče, a požádejte o oprávnění k vjezdu.

Parkování je pohodlně dostupné u Hřbitova, odkud k mandloním vede poměrně prudký kopec, ale jedná se o jednu z nejkratších cest.

Nové odstavné parkoviště najdete také ještě před rančem Valkýra, naproti CVČ Pavučina na ulici Šafaříkova - toto parkoviště je vhodné také pro autobusy, karavany a jiná větší vozidla - v tuto chvíli je ale potřeba telefonická domluva s Městem Hustopeče.

Nejmenší parkoviště, vhodné hlavně pro návštěvu mimo turistickou sezónu se nachází mezi Hustopečemi a Kurdějovem, na silnici č. 420. Odsud pokračujete po prašné cestě až k sadům.

Sledujte nás na
sociálních sítích
facebook instagram youtube