Náš příběh
Aneb jak to všechno mandlově začalo

 

Kdo jsme?

Hustopečská mandlárna s.r.o. je rodinný podnik vyrábějící v první řadě produkty, v nichž se snoubí nevšední chuť a vůně mandlí a nejedna kapka kvalitního alkoholu. Jako první jsme vyráběli Hustopečskou mandlovici, dnes známou jako Mandlovka, skladbu produktů však rozšiřujeme, a tak dnes stojíme i za dalšími kvalitními výrobky, které potěší nejednoho gurmána.

Náš příběh

Kdyby nebylo jediných mandloňových sadů střední Evropy, které se hrdě rozprostírají na svazích jihomoravských Hustopečí, nebylo by ani Hustopečské mandlárny. Krása, neobvyklost a dlouhá staletí stará historie těchto sadů  -  to byly podle Kateřiny Kopové, zakladatelky společnosti, hodnoty, které si zasloužily být šířeny i mimo město Hustopeče. Dlouhá léta si byla Kateřina vědoma nejen unikátnosti mandloňových sadů, ale i existence výborného hustopečského destilátu, o jehož specifickou chuť se právě mandle postaraly. Pracovní zvraty jakoby šly novému osudu naproti a urychlily cestu za legalizací Mandlovky, šíření slávy sadů i celého města.

Přes krušné začátky

jsme vytrvali

Začátky našeho podnikání provázely porodní bolesti. Hustopečská mandlárna se chtěla ze skořápky vyklubat na podzim roku 2012, kdy propukla nechvalně známá metanolová aféra. V době prohibice by začal v oblasti výroby tvrdého alkoholu podnikat jen blázen anebo Moravák. Na legalizaci oblíbeného alkoholického nápoje, který se v Hustopečích pije z domácích zdrojů už více než 15 let, jsme si zkrátka nemohli vybrat lepší dobu. Nápad, který se zpočátku jevil jako čiré šílenství, však velice brzy poukázal na to, že se lidé začali více zajímat o složení alkoholu, který konzumují, a dokáží tak ocenit jeho kvalitu. Mandlovku s kolkem přes hrdlo si tak najednou začali rádi odvážet jako vzpomínku na město Hustopeče nejen turisté, ale i sami hustopečští obyvatelé jí s radostí začali obdarovávat své přátele.

Jsme pyšni, že Mandlovka, kterou pečlivě připravujeme podle originální receptury bývalého správce mandloňových sadů Rudolfa Poslušného, dnes patří mezi velmi oblíbené regionální alkoholické nápoje, které lze na jižní Moravě ochutnat. 

Kde a jak ochutnat

Mandlovku a další naše produkty můžete ochutnat v naší mandlové kavárně v Hustopečích, které leží 25 km jižně od Brna. Okoštovat ji můžete i v místním Turistickém informačním centru, restauracích a hotelech.

Naše produkty můžete ochutnat v nejrůznějších vinotékách, restauracích a obchodech ve více než 60 městech České republiky. Seznam prodejních míst neustále rozšiřujeme a můžete ho prozkoumat zde.

Mnohokrát do roka navíc vyjíždíme s naším dřevěným stánkem provoněným mandlemi do světa na moravská i česká vinobraní, posvícení, masopusty a další kulturní akce. Tam se s námi můžete potkat a ochutnat, připít a odnést si domů vše, co vám zachutná. O plánovaných akcích informujeme v Aktualitách a na našich facebookových stránkách

Sledujte nás na
sociálních sítích
facebook instagram youtube