Mandloňové arboretum
Místo plné inspirace i odpočinku

3. 4. 2021

Začalo to mandloněmi odrůdy Zora, právě ty jsou typické pro Hustopeče. Později jsme vysadili odrůdu Husle, unikát mezi mandloněmi, protože je vypěstovaná přímo pro Hustopeče. Jenže to nám nestačí, pokračujeme ve výsadbě nejrůznějších odrůd mandloní. Také proto jsme se rozhodli, že založíme unikátní Mandloňové arboretum!

To vzniká postupně, ale jako milník a ten pravý - skutečný den založení, jsme vybrali datum 27. 3. 2021. Proč právě to? Protože ten den se také poprvé slavil Den mandloní. A o den dříve jsme také vysadili velkou část nových stromků. Arboretum tedy bylo 27. března připravené, a svoji existenci zapsalo také oficiálním označením.

Pokud se tedy od března vydáte turistickou cestou zvanou "Mandloňovou stezkou na rozhlednu" potkáte mimo jiné i naše arboretum. Umístěné je totiž přímo mezi našimi původními meruňkovými a mandloňovými sady, a sady města Hustopeče, ve kterých se nachází i rozhledna. Slovy map jej naleznete zde.

Chcete-li se dočíst více, mrkněte na naši podstránku - Mandloňové arboretum, a určitě sledujte i náš nový facebookový profil, který se věnuje pouze tomuto vznikajícímu kusu přírody.

Sledujte nás na
sociálních sítích
facebook instagram youtube