Mandloňové sady aktuálně
Blížíme se plnému květu

22. 3. 2022

HUSTOPEČE Počasí

Každoroční příchod jara je spojený nejen s odložením čepic a zimní bundy, u nás v Hustopečích je vždy ve znamení čekání na květ. Konkrétně na květ mandloní. Ty totiž vykvétají jako první strom u nás, a tím signalizují skutečný příchod jara. Sledujte s námi jak se mandloně připravují na přicházející jaro. Tuto novinkovou zprávu budeme aktualizovat až do chvíle, kdy skutečně vykvetou. A že to bude brzy. :)

Více o mandloňových sadech najdete na naší podstránce Mandloňové sady

22. 3. 2022 Sady už kontrolujete za nás :)

V sadech pomalu narůstá počet květů, brzy se přiblížíme plnému květu. :) Mrkněte na některé aktuální příspěvky:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Olga Arune (@olgaarune)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @insta.mirinda

20. 3. 2022 Vykvetlo nám už asi 20% sadu

Některé stromky už mají pěkně rozkvetlé větve, žádný z nich ale zatím nekvete celý. Dnešní větrný den opět trochu zpomaluje cestu k plnému květu, a tak aspoň malá ochutnávka toho, na co se rozhodně příští víkend můžete těšit. :) Ti, kteří sady navštívili o tomto víkendu by se určitě měli zastavit ještě jednou. Vychutnat si kvetoucí sad v teple slunce a nasát i trochu vůně. Ten správný čas ještě přijde.
  

18. 3. 2022

Na některých stromcích jsou konečně vidět první pořádné květy. Jde o takové ty nedočkavce, kteří budou čelit nízkým nočním teplotám, ale už zkouší nalákat nějakou tu včelku. Víkendová procházka se tedy vyplatí právě pro ty, kteří mají radost i z mála. Dnes, a nejspíš ještě ani během víkendu ale neočekávejte kompletně rozkvetlý sad.
Malá ochutnávka prvních kvítků:
  

17. 3. 2022

Některé květy už vykukují, ale ještě tomu pár dní dejme. Jestli bude hezky, mohl by sad o víkendu zrůžovět. Jedno je ale jisté, na Slavnosti mandloní to bude určitě kouzelné!
Některé mandloně v soukromých zahradách už první květy ukázaly, jde většinou o slunná místa, krytá před silným větrem. Pokud máte nějakou takovou mandloň v okolí, zřejmě na tom bude stejně.

15. 3. 2022

Dnes je po delší době zatažená obloha, i když teplota je velmi příjemná. Mandloně tak raději vyčkávají, co přijde zítra. V předpovědi hlásí déšť, to by je mělo nabít novou energií do života, květ tak očekáváme brzy. :)

14. 3. 2022

Mandloně i přes ne úplně ideální počasí stále pomalu pokračují v přípravách na jaro. Pupeny na konci větví už jsou protažené a okvětní lístky jsou téměř celé venku. Ještě stále ale nejsou rozvinuté. Hlavně v krytějších částech sadů jsou stromky trochu napřed. Ty, které jsou vystavené silnějšímu větru zatím ještě trochu vyčkávají.

 

 

12. 3. 2022

I dnes je větrno, a tak i přes hřejivé slunce květy zůstávají schované. Jejich špičky jsou už úplně růžové, a připravené. Jakmile přestane foukat studený vítr, a noční teplota neklesne pod bod mrazu, zřejmě to vypukne.

11. 3. 2022

Větrnější počasí a teplota okolo 5°C. Sice stále svítí slunce, ale nízká teplota květ určitě oddálí.

 

 

10. 3. 2022

I dnes k nám zavítaly příjemné teploty, slunce příjemně hřeje, a Mandloně si to vyloženě užívají. :) Procházka do sadů je i v tuhle dobu velmi dobrý nápad! Zatím ale žádné náznaky prvních květů. Všechny růžové okvětní lístky se stále schovávají v bezpečí narůžovělých pupenů.

9. 3. 2022

Pupeny už jsou skutečně připravené. Slunce už dostává sílu, a každým dnem kdy prohřívá staré větvě mandloní, dodává odvahu květům k vykouknutí na svět. Ještě to ale chvíli potrvá.

 

   

Sledujte nás na
sociálních sítích
facebook instagram youtube