Magazín Mandle / Novinky

Mandloňové sady jsou oblíbenou destinací po celý rok

3. 7. 2023 Novinky

Věhlas a slávu mandloňových sadů můžete doslova cítit ve vzduchu hlavně začátkem jara. Přesněji v období květu. Mandloň jakožto první kvetoucí strom u nás totiž láká domácí, přespolní i zahraniční na mnohdy nelehkou vycházku do kopce za Hustopečemi. Cíl je jen jeden, zažít je v období květu.

Turisté, i domácí si ale postupem času zvykají chodit do sadů po celý rok. Napomáhá tomu klid a pohoda, která po většinu roku mezi stromy panuje. Mandlárna také provozuje v sadech stánek, který poskytuje i v tom největším horku příjemné ochlazení v podobě mandlové limonády nebo třeba piva, a také zaslouženou odměnu po náročnějším výšlapu v podobě Mandlovky.

Jen v několika málo dnech se v sadech vystřídali malí i velcí, s rozdílnými programi ale se stejným nadšením. Svůj zřejmě poslední společný výlet sem uspořádali páťáci, kteří se dozvěděli něco o sadech i jejich historii, ale také o mandlích samotných. Každý z nich si pak odnesl valstnoručně vytvořený náhrdelník z pravé mandle doplněný o korálky.

 

O pár dní později zde relaxovali pracovníci, kteří si užili piknik se skvělým občerstvením z hotelu Amande, a vychutnali si degustaci spojenou s výkladem o sadech, mandloních i Mandlovce.

 

Nejčerstvějším zážitkem pak byla akce, při které jsme se zapadajícím sluncem pomalu přešli do prázdninového řežimu. Nechyběla příjemná lehátka, deky na piknik, jídlo, pití i originální drinky. Sady se nesly jemné tóny zpěvu a hudby, a návštěvníkům se nechtělo domů i dlouho po tom, co slunce zmizelo za horizontem.

 

Udělejte si výlet, a navštivte jedinečnou lokalitu u nás. Sady jsou dostupné stále. A mohou být i přijemným zastavením na cestě z dovolené. Kudy do sadů se dočtete na naší stránce trasy do sadů, a více o nich se dozvíte zde.

Autor článku
Michal Daněk

Nejoblíbenější mandlové dobroty

Ochutnejte unikátní likéry pevně spojené s mandloňovým sadem v Hustopečích, který je evropskou raritou. Originál, který si vás hned získá...

Sledujte nás na
sociálních sítích
facebook instagram youtube