Magazín Mandle / Novinky

Mlsejte zdravě - Mandlový krém se slaným karamelem

10. 5. 2023 Novinky Recepty Tipy

Že jsou mandle tzv. superpotravina, už přeci dávno víme... :) Ale jak super mohou být ve společnosti oblíbeného slaného karamelu možná nevíme úplně všichni. Zkusili jsme tedy tuhle skvělou kombinaci na vlastní jazýčky a hned si ji taky zamilovali! Tahle dobrůtka Mandlový krém se slaným karamelem se tím pádem musel objevit i v našem sortimentu.

A co že to vlastně Mandlový krém je?

To je na tom právě to nejlepší - ze 75 % je tvořen právě blanšírovanými mandlemi, tedy mandlemi bez slupky. Krém z mandlí je velmi lahodný, připomínat může třeba arašídové máslo, ale chutná jemněji. Zbylých 25 % pak tvoří samotný slaný karamel. Ve skleničce jsou pak obě suroviny rozdělené, abyste si je mohli smíchat dle své vlastní chuti.

K čemu se Mandlový krém hodí?

Vychutnat si jej můžete třeba namazaný na palačinkách, je vhodný jako doplněk k bílému jogurtu a malou lžičku určitě oceníte u některých dezertů. Pro inspiraci jsme si pro vás připravili také snídaňový recept.

Zdravá snídaně s Mandlovým krémem

Mohlo by se zdát, že právě Mandlový krém bude hrát hlavní roli, ale je to přesně obráceně, u této snídaně jej použijeme jako sladkou tečku. :) Je to snadné, a rychlé. Do misky si dejte své oblíbené musli, ovesné vločky, nebo třeba cornflakes. V našem případě jde o musli bez cukru s lupínky mandlí. Přidejte oblíbené drobné ovoce - jahody, maliny, borůvky nebo třeba i jablko či banán. Navrch přidejte trochu bílého jogurtu a lžičku Mandlového krému. Samozřejmě naberte i trochu onoho slaného karamelu zespodu. :) Zdravá snídaně je na světě!

 

Autor článku
Michal Daněk

Nejoblíbenější mandlové dobroty

Ochutnejte unikátní mandlové produkty inspirované mandloňovým sadem v Hustopečích, který je evropskou raritou. Originál, který si vás hned získá...

Sledujte nás na
sociálních sítích
facebook instagram youtube