Magazín Mandle / Novinky

Netradiční pohled do Mandloňových sadů

5. 3. 2024 Novinky Tipy

Do Hustopečských mandloňových sadů přichazí jaro už na začatku března. Mandloň je první strom, který na jaře rozkvétá.

Rozkvetlý sad má ve svém portfoliu téměř každý hustopečský fotograf - kouzlo tohoto místa totiž nelze přehlédnout. Ze všech obrázků na vás dýchne atmosféra, která je nabitá energií prvních jarních dnů.

Rozhledna jako součást kouzelného sadu

Součástí mandloňových sadů je také malebná rozhledna, která poskytuje neopakovatelný výhled na rozkvétající krajinnou mozaiku. Tato výšková perspektiva umožňuje fotografům zachytit nejen krásu kvetoucích stromů, ale také celkový půvab okolního prostoru.

Perspektivy několika fotografů

V tomto článku jsme se rozhodli představit vám sérii fotografií od 3 různých fotografů, kteří se ponořili do krásy Hustopečských mandloňových sadů. Každý z nich vnímá tuto oázu trochu jinak, každý přináší svůj jedinečný pohled a perspektivu.

Už jste viděli rozkvetlé sady v noci?

Ty umí efektivně zachytit hustopečská fotografka Pavla Nečasová.

Pavla Nečasová nám mandloně ukazuje noční perspektivou.  Zpestřuje noční krajinu malbou světlem (tzv. lightpainting). Nejedná se však o žádný Photoshop, veškeré efekty se tvoří v průběhu snímání fotoaparátu. Fotografka vymyslí kompozici, druh osvětlení, postaví fotoaparát na stativ a následně ve tmě kreslí různými světly. Pro fotografované je to netradiční zážitek, navíc si mohou zkusit také něco namalovat.

Fotografka nám také prozradila, že tma už není kolem Hustopečí, co bývala, okolní světlo vymazává nakreslené malby, a proto je malba světlem občas technická výzva. Zajímavé je, že Pavla Nečasová není jen fotografka běhající s fotoaparátem po nocích, přes den je advokátkou se specializací na autorská práva a business poradenství. 

Instagram: pavla_necasova_photography  

Web: www.pavlanecasova.com

 

Každodenní příběhy zachycené objektivem

Soňa Belicová je expert především na brandové focení (vytváří vizuální identitu podnikatelů), ale fotí také přírodu, rodiny nebo svatby. Její umění spočívá v propojení estetiky s příběhem, ať už zachycuje lidi nebo přírodu. S její tvorbou jsme se mohli setkat na Slavnostech Mandloní a Vína 2023, kde měla svou výstavu, která byla umístěna v Art zóně přímo v sadech. Letošní slavnosti se konají 22.-24.3.2024

 Instagram: sona.belicova_photo 

Web: https://sonabelicova.com/ 

 

Srdcová záležitost

Richard Skoumal je fotograf, který také pochází z Hustopečí. Zabývá se především reportáží, portréty a komercí. Prozradil nám, že mandloňové sady jsou jeho srdcovka. A právě proto se každý rok vydává do rozkvetlého i nerozkvetlého sadu a zaznamenává zde dechberoucí scenérie tohoto středoevropského unikátu. 

Instagram: rsphotocz

Web: https://rsphotos.cz/

 

Hustopečské mandloňové sady jsou nejen místem překypujícím jarní krásou, ale i inspirací pro fotografy různých stylů. Každý, kdo se sem vypraví (ať už s foťákem nebo bez něj), odchází s jedinečným pohledem na tuhle kouzelnou krajinu. Ačkoli každý fotograf vidí sady trochu jinak, společně vytvářejí nádherný obraz tohoto překrásného místa.

Autor článku
Petra Chromá

Nejoblíbenější mandlové dobroty

Ochutnejte unikátní mandlové produkty inspirované mandloňovým sadem v Hustopečích, který je evropskou raritou. Originál, který si vás hned získá...

Sledujte nás na
sociálních sítích
facebook instagram youtube