Magazín Mandle / Novinky

Do školy i do práce mandlové svačinky

28. 8. 2023

Nový školní rok už je tady a s ním přichází obvyklé svačinkové starosti.

Máme pro vás dva jednoduché, rychlé a zdravé tipy: Čokoládové brownies s mandlovým máslem a Dip z pečených paprik s mandlemi.

Čokoládové brownies do hrníčku (nebo do krabičky)

  • 1 jablko
  • 1 vejce
  • 2 lžíce kakaa
  • půlka banánu
  • prášek do pečiva
  • mandlové máslo na ozdobu

Banán namačkáme vidličkou, jablko nastrouháme (polovinu najemno a tu druhou nahrubo), přidáme klasické práškové kakao, vejce. Vše důkladně promícháme. Na závěr lze přidat půl lžičky prášku do pečiva. Těsto dáme na 4-5 minut do mikrovlnné trouby a máme hotovo.

Už tady je jasné, že jedna dávka nebude stačit! Vemte tedy větší nádobu nebo krabičku a vynásobte všechny ingredience dvěma.

S tímto receptem se dá krásně čarovat. Pro low carb verzi lze vynechat babán a přidat několik lžiček mandlové mouky

 

Brownies je krásně vláčné a luxusně čokoládové. Po upečení jde z hrníčku i z krabičky jednoduše vyklopit na talíř a nakrájet. Na dochucení a ozdobení přidejte ještě mandle, mandlové máslo, ovoce nebo jogurt. Můžete dosladit medem nebo čekankovým sirupem.

 

Dip z pečených paprik s mandlemi

Jako slanou variantu můžete využít DIP z PEČENÝCH PAPRIK. Tady to máte úplně bez práce. Je to luxusní hotová pomazánka, která nevyžaduje žádnou připravu ani dochucování. Můžete si ji dát s pečivem, zeleninou nebo s kukuřičnými nachos chipsy. 

Pokud chcete trošku jemnější "pomazánku" a k tomu i více bílkovin, tak doporučujeme náš DIP smíchat s řeckým bílým jogurtem nebo s klasickým tvarohem (ve vaničce). Na ozdobu přidejte slané pražené mandle a doplňte zeleninou podle chuti. Tato kombinace skvěle chutná i s klasickou nebo sušenou šunkou a nebo se sýrem.

 

Vyzkoušejte tyto jednoduché dobroty a přibalte dětem do školy i pár sladkých nebo slaných mandlí.

Mandle jsou totiž bezesporu super superpotravina, protože obsahují široké spektrum prospěšných látek. Především jsou bohatým zdrojem vlákniny, bílkovin, zdravých tuků, vitaminů B a E, vápníku, draslíku, hořčíku a zinku.

A nezapomeňte na naši skvělou mandlovou limonádu! Na e-shopu máme k dispozici výhodné a praktické balení 5+1.

Přejeme všem dětem a studentům úspěšný školní rok! 

Autor článku
Petra Chromá

Nejoblíbenější mandlové dobroty

Ochutnejte unikátní likéry pevně spojené s mandloňovým sadem v Hustopečích, který je evropskou raritou. Originál, který si vás hned získá...

Sledujte nás na
sociálních sítích
facebook instagram youtube