Magazín Mandle / Novinky

Výlet s mandlovou kávou

15. 5. 2023 Novinky Tipy

V odborných kruzích už se to dávno ví: dva až tři šálky kvalitní kávy denně jsou zdraví velmi prospěšné, ať už ji pijete v jakékoliv podobě. Věděli jste, že káva s mlékem je o něco slabší, ale její účinek je delší? Naopak černé espresso vás nakopne hned, ale na kratší dobu?

Pojďte s námi na voňavý výlet se třemi kávovými zastávkami.

Nejdříve nahlédneme do pražírny, pak si vychutnáme kávu v úžasné atmosféře Mandlárny a nakonec si uděláme příjemnou procházku do mandloňových sadů.

 

 

Seznamte se s naší originální kávou! Nejen, že mandlově voní, ale ona tak i chutná.

Káva, kterou ochutnáte v naší kavárně nebo koupíte na našem e-shopu je 100% arabika s přírodním mandlovým aroma. Pro Mandlárnu jí exkluzivně připravuje rodinná pražírna Longberry z Kralup nad Vltavou, která má už 27letou tradici.

Jedná se o směs 4 druhů kvalitních jihoamerických praných arabik ochucených přírodním mandlovým extraktem. Mandlové aroma je velmi jemné a nechává vyniknout i chuť kávy. Díky vícedruhové směsi je zachována stálá chuť kávy po celý rok.

 

Jak ochucená kávová zrna získávají své lahodné aroma?

Je to velmi pečlivý a náročný proces. Směs zrn odrůda Arabica, u kterých není výrazná kyselost ani hořkost je vždy pražena minimálně 5 dní před samotným procesem ochucování. Káva je uchovávaná v silech bez přístupu vzduchu, z důvodu eliminace oxidace. (Tento) krok v celkovém procesu je zásadní pro výslednou chuť kávy a následné ochucování. Po uplynutí doby 5 dnů je káva přesypána do speciální nádoby, která je vybavená zařízením vlastní výroby pro účely dávkování příchutě do zrna.

Do směsi výběrových kávových zrn se přidávají ochucovadla na bázi olejů. Během procesu míchaní a frekvenci dávkování ochucovadla jsou veškerá kávová zrna téměř pokryta lesklým povrchem. Následně probíhá infuze a zrno do sebe vstřebává vlastnosti aroma. Celý proces probíhá v ochranné atmosféře, a to z důvodu zamezení nežádoucích vlivů na výsledný produkt. 

Copyright © 1991-2023 LONGBERRY ® s.r.o.

 

Když dostanete šálek této kávy, tak vás nejdříve naladí jemné mandlové aroma. Po ochutnání vás zaujme kávově-mandlová chuť. Aroma nepřebíjí chuť kávy, ale spíše ji zvýrazní. Po vypití zůstává příjemný pocit. Díky odbornému pražení a správné přípravě jsou zachovány všechny benefity kvalitní arabiky. Káva má jemnou a měkkou ovocnou chuť, není kyselá.

 

Mandlová kavárna

Z pražírny se přeneseme do srdce jižní Moravy, a to přímo do naší Mandlárny, která je v Hustopečích u Brna. Pomalu otevíráme dveře do kavárny a hned nás přivítá kouzelná vůně mandlové kávy a sladké aroma zákusků. Posadíme se na jemný, měkký kožíšek a vybereme si z pestrého menu. Kromě kávy a zákusků si můžeme dát Mandlovku, mandlovou limonádu, mandlový čaj…

 

V menu vás určitě zaujmou i kávovo-mandlové alkoholické speciality: Bílá kněžka (likér kávová Mandlovka, espresso, mléko, šlehačka), nebo Černá bohyně (kávová Mandlovka, espresso lungo, šlehačka).

Než se připraví voňavá káva, tak se rozhlédneme po kavárně. K prohlížení, vyzkoušení a přivonění je tady toho víc než dost: přírodní kosmetika s mandlovým olejem, různé dárkové sady, sladké i slané dobroty. Všechny produkty najdete také na našem e-shopu.

S kávou na stůl dostáváme i vodu, protože i hydratace je potřeba – ještě nás čeká procházka do sadů.  Můžeme jít pěšky, jet na kole nebo vyrazit s kočárkem. Stačí si vybrat tu správnou trasu.  Popis tras, mapy a další informace najdete tady.

Procházka do sadů

Příjemnou procházkou se dostaneme do Mandloňových sadů, které jsou krásné v každém ročním období. Mandloňové sady v Hustopečích jsou jedinečnou raritou na území celé České republiky.

 

 

U sadů je malý stánek s mandlovými produkty. Posilněni dalším šálkem kávy svižně vyběhneme na rozhlednu, obejdeme vzdělávací a informační tabule a seznámíme se s mandloní v jejím přirozeném prostředí. O sadech a jejich historii si můžete více přečíst tady

 

Po skvělém výletu máme plnou hlavu zážitků a plnou tašku mandlových produktů. Doma si tak můžete připravit ještě malý mandlový rituál nebo velkou veselou párty s naší luxusní Mandlovkou.

 

Než se vydáte na výlet po stopách mandlových produktů, tak si díky našemu e-shopu můžete přinést unikátní atmosféru k sobě domů nebo do kanceláře.

Objednejte si na e-shopu vynikající mandlovou kávu: zrnkovou nebo mletou a další speciality.

Autor článku
Petra Chromá

Nejoblíbenější mandlové dobroty

Ochutnejte unikátní mandlové produkty inspirované mandloňovým sadem v Hustopečích, který je evropskou raritou. Originál, který si vás hned získá...

Sledujte nás na
sociálních sítích
facebook instagram youtube